חפשו מומחה לבדיקת רכב

אוטוטופ
אוטוטופ מכון לבדיקות רכב בבאר שבע
נבדקי רכב ראשון לציון
נבדקי רכב - בדיקות ממוחשבות
הילוך שישי מרכז שירות באר יעקב
הילוך שישי - מרכז שירות
מכון אהרון - בדיקות רכב לפני קניה (1) log
מכון אהרון - בדיקות רכב לפני קניה
אמיר חשמל ודיאגנוסטיקה לרכב
אמיר חשמל ודיאגנוסטיקה לרכב
טכנו טסט 1
טכנו טסט - מכון טסטים ובדיקת רכב
מ.נ מכון בדיקות רכב לפני קניה (1)
מ.נ מכון בדיקות רכב לפני קניה
רישוי-רכב-לוגו-ראשי-אתר
קומפיוטסט מודיעין
קומפיוטסט באר שבע (6)
קומפיוטסט באר שבע
המרכזי בדיקת רכב לפני קניה פתח תקווה
המרכזי - בדיקות רכב ממוחשבות לפני קניה
טען עוד

בדיקת רכב לפני קניה

כשמתכננים לקנות רכב משומש, חשוב לבצע בדיקת רכב על מנת לוודא שהרכב במצב תקין ושהוא לא מושפע מכל תקלות או נזקים שעשויים להשפיע על ביצועיו או על בטיחותו.

להלן כמה טיפים לבדיקת רכב לפני קניה:

  1. היסטוריית התיעוד של הרכב – בדקו את תיעוד הרכב וודאו שאין רשומות של תאונות, נזקים או כל מה שעשוי לגרום להתנגדויות בטיחותיות.

  2. תיבת הילוכים – נסו להבין אם התיבה מתנהלת חלקות, עם חלקי חיבור ברורים וללא רעשים או תנועות חריגות.

  3. תקינות המנוע – בדקו את רמות השמן והמים, ווודאו כי אין נזילות או נפילות וכי המנוע פועל חלקות ובמצב תקין.

  4. מערכות החשמל – מומלץ לבדוק תקינות של כל מערכת התאורה, המתנע, המצבר ועוד…

  5. תקינות הצמיגים – וודאו שהצמיגים במצב טוב, כולל את העומק של הפס המונע החלקת הצמיג, ווודאו כי הצמיגים מתאימים לסוג הרכב.

  6. מערכת הבלימה – של הרכב חשובה מאוד לנסיעה בטוחה לכן חשוב לוודא כי כל החלפים במצב טוב והרכב בולם באופן תקין ובטיחותי עבור נוסעי הרכב והסובבים בכביש והולכי הרגל.
  7. שילדה תקינה ושלמה – זה נתון שחשוב לוודא לפני שרוכשים רכב. מכה בשילדת הרכב (שסי) לא ניתנת ברוב המקרים לתיקון לכן לא מומלץ לרכוש רכב שקיבל מכה באזור כה רגיש ומהותי של הרכב.

איך מבצעים דיאגנוסטיקה לרכב?

בכדי לבצע דיאגנוסטיקה מקצועית לרכב צריך להשתמש בטכנולוגיה מתקדמת המיועדת בדיוק לשם כך. באמצעות מחשב מיוחד המתחבר למערכות הרכב ויודע לאתר היכן יש תקלה ולהצביע עליה. יש לציין כי במקרים רבים המחשב יודע להצביע על אזור התקלה, אך המוסכניק צריך לדעת לדייק את הדיאגנוסטיקה ולאתר בדיוק את מקור הבעיה. 

במהלך הבדיקה המחשב יודע לסרוק את הרכב ולתרגם את זה למספר המהווה את קוד התקלה. כל קוד מצביע על תקלה שונה כאשר צריך ידע מקדים כדי להבין את סקירת המחשב והתוצאות שהוא מציג. 

מכון בדיקה לרכב

לפני שרוכשים רכב נהוג לבקר במכון לבדיקת רכב ולבצע דיאגנוסטיקה מקצועית במטרה לאתר תקלות שלא ממש ניתן לראות ואפילו להרגיש בזמן נסיעה. היום תמצאו מכוני בדיקה ייעודים בעוד שחלק מהמוסכים גם כן רכשו ציוד דיאגנוסטיקה מתקדם ויכולים גם הם להציע את השירות. 

כמה עולה דיאגנוסטיקה לרכב?

עלות ממוצעת של דיאגנוסטיקה לרכב היא 250-300 ש"ח. במידה ואתם מתמודדים עם תקלה לא ברורה ברכב או רוצים לרכוש רכב משומש ממישהו, בדיקה היא שירות מומלץ וערכי בהחלט. היא תסייע לכם באיתור תקלות או בקבלת תמונה טובה יותר על הרכב שאתם רוצים לקנות. 

פיקס קאר - למצוא מוסך אמין בקליק

לא יודעים איפה לבצע בדיקת רכב לפני קניה? נשמח לעזור. החזון שלנו הוא לשפר את חווית השירות בין לקוחות פרטיים למוסכים. איתרנו עבורכם אנשי מקצוע שאפשר לסמוך עליהם כדי שתוכלו לטפל ברכב תוך ידיעה שאתם "בידיים טובות". 

מאמרים בנושא בדיקת רכב

דילוג לתוכן