מכון רישוי לרכב

קומפיוטסט באר שבע (6)
קומפיוטסט אור יהודה
רישוי-רכב-לוגו-ראשי-אתר
קומפיוטסט מודיעין

טסט לרכב? צריך מכון רישוי

מידי שנה יש לבצע טסט שנתי לרכב על מנת לוודא שהרכב תקין ובטיחותי לנוסעים ולסביבה. במהלך טסט לרכב בודקים את תקינות הרכב ברמה המכנית, תקינות הצמיגים, רמת זיהום האוויר, תקינות האורות, וכן פרמטרים נוספים הקשורים לתפקודו של הרכב. 

לאחר שמשלמים את אגרת הטסט (לרוב נשלחת בדואר כמה חודשים לפני תאריך פקיעת הטסט הקיים) ניתן פשוט להגיע למכון רישוי ללא קביעת תור ולהשתלב בתור של הרכבים הממתנים לטסט. חשוב לדעת, גם במכון הרישוי יש עלות בעבור ביצוע הטסט לרכב בעלות ממוצעת של 100 ש"ח. 

 בסיום הבדיקה מקבלים חותמת שהרכב עבר טסט ומדבקה אותה מדביקים על השמשה בחלק הפנימי המעידה (ומזכירה) כי הרכב כשיר לנסיעה עד לסוף החודש בו מצוין במדבקה. 

כמה זמן לוקח טסט לרכב?

הטסט עצמו לוקח בממוצע 10-15 דקות בלבד. אך לרוב ההמתנה בתור לוקחת הרבה יותר. בסיום הטסט אתם מקבלים את התוצאה האם הרכב שלכם כשיר לשנה נוספת על הכביש… 

הכינו את הרכב לפני הבדיקה

ישנם כמה וכמה דברים שתוכלו לבדוק את תקינותם עוד לפני שאתם מגיעים לטסט ואולי לחסוך לעצמכם ביקור נוסף מיותר. אלו דברים שכדאי לוודא: 

1. תקינות פנסי הרכב – וודאו כי כל הפנסים של הרכב שלמים ותקינים וכי כל המנורות עובדות כראוי. בכדי לבצע בדיקה באופן בטיחותי היעזרו בחבר/ה שיעזרו לכם בזמן שאתם בתוך הרכב מפעילים את האורות השונים. כדאי לבדוק את אורות הברקס, האורות הראשיים (אור חלק וחזק), פנסי האיתות הקדמיים והאחוריים. 

2. בדיקת נזילות מים / שמן – לא חייב להיות מומחה כדי להציץ מתחת לרכב אחרי חנייה ממושכת כדי לוודא שאין כתמי שמן או רטיבות לא רצויה מתחת לפני הרכב. 

3. פליטת עשן מוגזמת – כמובן שאין לכם את היכולת לבצע בדיקה עצמית לרמת זיהום האוויר של הרכב אך זיהום חריג הוא לרוב מורגש וניתן לראות שהאגזוז פולט פיח ועשן בצורה מוגזמת. 

4. פנסי רכב בלויים – אחד הפרמטרים שבודקים במהלך הטסט היא תקינות של תאורת הרכב. ברכבים בהם יש פנסים העשויים פלסטיק קורה לא פעם שהשמש החמה פוגעת בפנס ומייצרת לו שכבה דהויה העלולה לפגוע בטווח האור של הפנס. במידה ורמת הבלאי נמוכה – בינונית תוכלו לנקות בעצמכם את הפנס באמצעות ערכות לניקוי המיועדות בדיוק לשם כך. אם רמת הבלאי גבוהה מומלץ לפנות למוסך או לרכוש פנסים חדשים ותקינים. 

אם הרכב נכשל בטסט?

במידה והרכב נכשל בטסט של מכון הרישוי בו הייתם, תקבלו דוח מסודר המפרט את הליקויים בגללם לא העבירו את הרכב במבחן. יש לתקן את הליקויים במהרה ולהגיע לבדיקה נוספת בה תציגו לבוחנים את מה שתוקן ברכב ובמידה והכול בוצע תקבלו אישור שהרכב עבר טסט. 

כמובן חשוב שתבקרו אצלי נותני שירות אמינים ותבקשו חשבונית כולל פירוט על הנעשה ברכב. הערה נוספת רלוונטית בנושא, עלות בדיקה נוספת תעלה לכם בממוצע 20 ש"ח. 

מאמרים בנושא מכוני רישוי

דילוג לתוכן