איך נדע שהמצבר כבר לא מתפקד?

איך נדע שהמצבר כבר לא מתפקד

מי לא מכיר את הסיטואציה; דווקא ברגע שבו אתם צריכים להגיע במהירות, הרכב פשוט לא מניע. לא משנה מה אתם עושים, זה לא עובד והשעון מתקתק. כפי שוודאי כבר העליתם על דעתכם, ייתכן כי האשם העיקרי הוא מצבר הרכב שלכם, שדווקא ברגעים הכי חשובים מחליט לשבוק חיים.  אך כיצד תדעו זאת? איך מזהים את הסימנים לכך שהמצבר לא מתפקד? 

 

מצבר תקול – כיצד לזהות?

הסימנים המוקדמים של מצבר לרכב שמתקרב לסוף חייו, הם כמעט בלתי מורגשים אך הקאטצ' הוא, שהם מתגברים במהירות. הדגל האדום המוכר ביותר הוא קושי בהנעת הרכב; ייתכן שתשמעו צליל מוזר בעת ההתנעה, או שהרכב פשוט לא יתניע אם הבעיה נמשכת כבר זמן מה. בנוסף, ישנם סימנים נוספים שכדאי לשים לב אליהם:

  • פנסים קדמיים עמומים וחלשים יותר
  • נורות אזהרה לא מוכרות שנדלקות ללא הסבר
  • בליטות על גבי המצבר משמעותן שהוא חשוף לחום גבוה מידי אשר פוגע בביצועים שלו

 

האם אפשר לבדוק תקינותם של מצברים באופן עצמאי בבית?

 

החדשות הטובות הן שלא תמיד צריך לרוץ מיד למוסך. ישנן בדיקות בסיסיות שאפשר לבצע בבית באופן עצמאי למצבר של הרכב. דרך אחת היא כמובן להדליק את אורות הרכב ולבדוק את איכותם למשך 10 דקות לערך. אם איכות האור דועכת עם הזמן, ייתכן שהמצבר מתקשה. במקביל, ייתכן שהמזגן ברכב לא יבצע את תפקידו נאמנה וגם זו בעיה שלעתים קשורה למצבר. 

 

בנוסף, כדאי לשים לב לזמנים. תוחלת החיים של מצבר הינה בין שלוש לארבע שנים ועם תחזוקה נכונה, לפעמים גם חמש. לכן, כאשר מתקרב הזמן, חשוב להתחיל לשים לב למצבר לפני שיהיה מאוחר מידי. כדי לבדוק את תאריך התפוגה של המצבר, כל שעליכם לעשות זה רק להביט בו. על כל מצבר מוטבע התאריך ותקופת האחריות משתנה בהתאם למה שנקבע. 

 

הכל מתחיל בתשומת לב וערנות

ביננו, אין דבר נורא יותר מלגלות שהגיע הזמן להחליף את המצבר, דווקא ברגעים בהם אתם הכי ממהרים. נסו למנוע את הסיטואציה המביכה והמרגיזה הזו על ידי תשומת לב וערנות לרכב שלכם; לפנסים, למזגן, להתנעה ובכלל, לסימנים שהרכב מציג בפניכם. 

אם בכל זאת נקלעתם לצרה עם המצבר שלכם, יש ליצור קשר עם גרר שיביא אתכם למוסך מקצועי ומוכר אשר יבצע את החלפת המצבר ויחזיר אתכם לכביש במהירות, בידיעה שכעת הרכב מוכן לנסיעה חלקה ואיכותית לאורך שנים רבות קדימה. 

 

מוגש באדיבות אתר מצבר בקליק

שתפו אחרים

מאמרים נוספים

דילוג לתוכן