8 טיפים לרכישת חלפים רכב

טיפים לקניית חלפים לרכב

1. השוו מחירים בין מספר חנויות. חלקי החילוף לרכב יכולים להשתנות במחיר באופן משמעותי מחנות לחנות אל אף שמדובר בדיוק באותו החלק, לכן חשוב להשוות מחירים לפני הרכישה. היום קל יותר לבצע באופן מקוון מבלי להשקיע זמן יקר בטלפונים ושיחות מיותרות. ניתן לקבל אינדיקציה לעלויות החלק באמצעות מנוע החיפוש גוגל, אתרים העוסקים בהשוואת מחירים כמו ZAP או בדיקה התוך חנויות אינטרנטיות של חנויות חלפים שונות.

2. קנה חלקי חילוף איכותיים. אל תתפשר על איכות החלפים לרכב שלך. חלקי חילוף זולים עשויים להיראות כמו עסקה טובה, אבל הם עלולים לא להחזיק מעמד זמן רב ויכולים אפילו לגרום לנזק לרכב שלך. חשוב לדעת כי ענף הרכב הינו רחב מאוד לכן בלא מעט מקרים אתם יכולים למצוא את החלק שאתם מחפשים בעלויות ואיכויות שונות (למרות שמדובר באותו החלק). בהתאם לסוג החלק מומלץ מאוד לרכוש חלפים איכותיים שיחזיקו מעמד, בעיקר אם מדובר בחלקים משמעותיים לרכב.

3. ישנם חלפים חדשים, משופצים ומשומשים – שאתם מחפשים חלפים לרכב עומדות בפניכם בחלק מהמקרים כמה אפשרויות עיקריות כאשר העדיפות משתנה בהתאם לסוג ומצב החלק. אם יש באפשרותכם לרכוש חלק חדש ומקורי זו תמיד האפשרות הטובה ביותר (אך לרוב גם הכי יקרה). ברוב המקרים עדיף חלק חדש על פני משומש אך ישנם מקרים בהם משופץ זו אפשרות לא פחות טובה (אפילו ביחס לחדש). שוב, הכול תלוי בסוג החלק. לדוג': במצב בו האפשרות שלכם היא או חדש של יצרן "פשוט" לבין משופץ, ייתכן ומשופץ היא אופציה עדיפה. הסיבה לכך היא מאחר וחלק משופץ הוא תמיד מקורי (לא משפצים תחליפיים) לכן ישנם מצבים שעדיף את המשופץ על פני חדש מיצרן באיכות ירודה.

4. קבלו אחריות על חלקי החילוף שלך –
רוב חנויות חלקי הרכב מציעות אחריות על חלקי החילוף שלהן. זה נותן לך שקט נפשי בידיעה שאם יש בעיה עם החלק, תוכל להחזיר אותו ולקבל החזר או חלק חדש. במידה ואתם רוכשים חלק מפירוק עוד יותר חשובה נקודה זו מאחר ואפילו מי שמוכר לכם את החלק לא יכול להתחייב במאת האחוזים שהחלק אכן תקין. לסיכום עניין זה, תרכשו תמיד אך ורק אם אתם מקבלים אחריות כזו או אחרת המאפשרת לכם לבדוק במהרה את תקינות החלק ולהחזיר במידה ולא מתאים לכם מכל סיבה (בדגש על להחזיר ולא לקבל זיכוי, לא תרצו למצוא את עצמכם אם זיכוי באיזה מגרש לפירוק רכבים שיחייב אתכם להשקיע את הכסף שהוצאתם באותו המקום). לא מאפשרים לכם אפשרות כזו? פשוט אל תקנו, חפשו מי שכן ייתן לכם שירות איכותי.

חלקי חילוף חדשים לרכב

5. קנו חלקי חילוף ממקום אמין –  אל תקנה חלקי חילוף ממקום שאתם לא מכירים או ששמעתם עליהם דברים רעים. חשוב לקנות חלקי חילוף ממקום אמין שמציע אחריות על המוצרים שלו. זה נכון שאין דרך וודאית לדעת האם המקום אמין או לא אבל בעידן המידע בו אנו חיים בהחלט יש אפשרות כן לבצע בדיקה ולצמצם את הסיכוי ש"תיפלו" על מישהו לא אמין. פשוט קראו ביקורות על המקום, אם אינכם מכירים את המקום באופן אישי חפשו מקום שיש עליו מספיק ביקורות בכדי לקבל רושם על האופן שבו אחרים חוו את השירות שלהם. לצורך העניין, פחות מומלץ לרכוש ממישהו שיש עליו ביקורות בודדות בלבד, אלו לא יאפשרו לכם באמת לקבל תמונה מספיק ברורה, בחרו במקום שיש לו מספיק ביקורות (מאות לקוחות שהשאירו ביקורת חיובית כנראה שיש על מה).

6. התייעצו עם מכונאי מוסמך. אם אתם לא בטוח איזה חלק אתם צריכים או איך להתקין אותו, התייעו עם מכונאי מוסמך. הם יוכלו לעזור לכם לבחור את החלק הנכון ולהתקין אותו בצורה נכונה. אז נכון שזה סוג של ניגוד אינטרסים מאחר ולרוב בעל המוסך יעדיף לרכוש עבורכם את החלק, אך אם יש לכם מוסכניק אמין הוא בטח ישמח לעזור.

7. קנה חלקי חילוף באינטרנט –  ישנן חנויות מקוונות רבות שמציעות חלקי חילוף לרכב במחירים נמוכים יותר מחנויות פיזיות. עם זאת, חשוב לקנות רק מחנויות אמינות שיש להן מוניטין טוב. עוד בנושא הזה וודאו שאתם מספקים לחנות מספר רכב בכדי שיבצעו עבורכם בדיקה יסודית שהחלקים אכן מתאימים לסוג הרכב שלכם. במידה והחנות לא באזור שלכם, זה יחסוך לכם מצב של החזרות מיותרות של חלפים לא מתאימים.

8. שמרו את החשבונית של העסקה  אין זה משנה אם קניתם מחנות פיסית או אינטרנטית, הקפידו לשמור את החשבונית.  זה יכול להיות שימושי אם תהיה בעיה עם החלק בעתיד.

שתפו אחרים

מאמרים נוספים

דילוג לתוכן